.
Mina vänner, jag tog visst ett par dagar julledigt! Sååå skönt har jag och familjen haft det dessa dagar. Inte så mycket Iphone och social media alls för min del utan mycket umgås med mina älsklingar och äta maaassa gottgott och bara vara. Julafton hos oss som familletraditionen bjuder och i år var vi ett lite mindre gäng julfirare jämfört med förra året. Men otroligt mysigt! Jag och H hade verkligen ansträngt oss max med julmaten i år och det smakade, om man får skryta lite, ordentligt gott:)
.
Juldukningen i år gick mest i vitt och grönt ! Ett par Pols Pottenljusstakar och många gröna sidenband.
.
.
Efter att jultomten kom förbi (kkommer till oss tidigt varje julaftonsmorgon) och innan paketöppningen..
.
.
Och i år såg jag ut så här på julafton – i en silkig klänning och nya slingbacks med strassrosetter.
.
Juldagen gjorde vi inte mycket alls, pj hela dagen mer eller mindre, och igår var vi på middag hos mina föräldrar för kusinmys och åy obligatorisk Annandagsmiddag med stek:)
Hoppas ni också haft fina juldagar med massa njuuut! NU ska vi strax hem till goda vänner denna fredag så jag måste kila men ha en riktigt riktigt fin fredagskväll<3
.
KRAM
.
.
.
Snyggaste ”tomtemor”! Garanterat! 🌲🤶🏻🌲
Oj så fina glas, de där riktigt höga. Måste få fråga var de kommer från. God fortsättning och tack för all inspo ❤️
Hej Anna!
Det ser ut att vara ölglas från Orrefors på bilden?
https://www.orrefors.se/beer-pils-45cl-4-pack
Everything looks so festive and beautiful. Your daughters and you look amazing 🥰👵
Mycket vacker klänning på dig!
Fina ni är! Vart har ni köpt toppen och kjolen som din yngsta dotter har på sig?