NÅGOT VAR FEL

.

Hej fina ni!

Hoppas ni har det bara bra<3 Själv mår jag inte tiptop just nu faktiskt tyvärr, har haft lite ont nere i magen från och till hela sommaren men så fick jag mer och mer värk i slutet av veckan. Har dessutom blött i flera veckor, jag har ju annars en mencykel som går som en klocka fortfarande, så det kändes ju att det var något knas. Ringde och fick en snabb tid hos gynekologen i fredags och sen en rätt jobbig undersökning. Besöken hos gynekologen är aldrig trevliga och när man ligger där och blir undersökt och håller andan så vill man självklart absolut inte att de ska hitta något som inte är som det ska. Men det gjorde gynekologen nu denna gång och ja det fanns en orsak till det onda som inte ska var där så jag ska opereras för det nu. Nej inte nu direkt tyvärr utan det är ju väntetid även på sånt så det är hormoner som ska ätas tills dess (som är ”blodstoppande”) Inte så kul läsning för er det här kanske det förstår jag men detta påverkar ju mig lite (och jag tror att det kanske är några av er som vill veta vad som händer om jag inte är precis lika positiv som jag brukar även här inne annars<3)

.

.

Mitt natt-tisha passar bra nu när det är ”slow downläge”. Ja har tagit det väldigt lugnt den här helgen och min fina H har varit iväg med flyttlass till Gotland med Trulle och sen skämt bort och pysslat om mig<3

,

Hoppas nu att det onda i magen går över snart här och så hoppas jag att allt är bra med er!

Nu blir det Morden i Sandhamn (tycker senaste säsongen är mycket bättre än den som var innan och jag äälskar karaktären ”exmake Henrik” som spelas fantastiskt av Jonas Malmsjö)

.

KRAM

.

.

2 kommentarer till “NÅGOT VAR FEL

  1. Fina du ❤️ bra att det upptäcktes. Du är så ljus å positiv alltid. Önskar jag var mer så. Men när du delar med dig så känner jag bara att du är mänsklig. Inget att be om ursäkt för ❤️ tror många känner så.
    stor kram

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *

Rekommenderade inlägg